Srdečně vás v neděli 12. února ve 14 hodin zveme do vesničky Palvínov mezi Mouřencem a Hartmanicemi. V roce 2020 tam pan Emil Kintzl postavil křížek. A to na místě za minulého režimu zbořené kaple sv. Valentýna. Místo jednak připomíná kapli, ale připomíná také svatého Valentýna, patrona zamilovaných. Budiž tedy místem, kde můžeme na Šumavě tento svátek oslavit.

 

Budiž Palvínov místem, kde se na Šumavě Valentýn slaví! Palvínov navíc láká k procházkám po krásném okolí (kaple Vatětice, kostel Mouřenec, kouzelná příroda,…).

 

Přijďte tedy v neděli odpoledne na Šumavského Valentýna. Duchovní slovo přednes P. Jenda Kulhánek. Kdo přivede svou polovičku, dostane květinu a může ji právě své polovičce věnovat. Během setkání vzpomeneme také na pana Kintzla, kterému za obnovu tohoto místa vděčíme.

 

Připomínám také, že bez přestání běží prohlídky kostela a kostnice na Mouřenci. Začínají každou sobotu v 11 hodin. Ať je jaro, léto, podzim, zima, teplo, zima, sníh, déšť, led, či mráz. Jen někdy je potřeba přijít ke kostelu pěšky z Annína. To v případě, že je silnice od annínského koupaliště nebo z Palvínova obtížně sjízdná.