Zveme všechny zájemce na netradiční prohlídky zámku, které se konají denně  v 11 a 15 hodin. Na prohlídky je nutné  se předem objednat prostřednictvím našeho rezervačního systému na www.zamek-nemilkov.com, nebo  emailem kontakt@zamek-nemilkov.com či telefonicky: 724 048 255.

Při komentované prohlídce budete mít příležitost nahlédnout „pod pokličku“ obnovy a znovuzrození zámku. Jelikož je každé křídlo z jiné doby, budete procházet staletími, a to od gotiky až po klasicismus. Některé prostory jsou již zrekonstruovány, někde práce probíhají, ale někde se zatím ještě nic neděje.

V rámci prohlídky navštívíte společenské i soukromé prostory posledních majitelů, kteří museli zámek opustit po druhé světové válce. Vše je tam uspořádáno tak, jako by zámek rodina Schreinerova opustila jen před pár okamžiky. A co víc?

Můžete také zkusit rozpoznat, jaké prvky jsou skutečně historické, a které jsou pouze dílem Georga Schreinera. On totiž svoji lásku k historii projevil ve svérázných úpravách a v mnoha falzifikátech. My jim říkáme „historické fakes“. Nejzajímavější je v tomto směru gotická kaple pana Schreinera, která mate širokou i odbornou veřejnost.

Podaří se vám všechny historické nepřesnosti odhalit?

Zároveň Vás zveme na povánoční koncert v barokním tanečním sále zámku. Akce se bude konat 27. 12. v 17 hodin,  vystoupí hudební skupina ZŠ Velhartice pod vedením paní učitelky Marie Volfové. Prodlužte si vánoční atmosféru a zaposlouchejte se do známých melodií v podání mladé generace...
Těšíme se na vás! Rodina Kaplanova a rodina Hagerova