Nejlepší podzimní zábava na Šumavě – Filmové Kašperské Hory se vrací na plátno

Kašperské Hory – Blíží se další ročník filmového festivalu, který je již pošesté výrazným zpestřením kulturního života na Šumavě a v Pošumaví. Odstartuje prvním dnem podzimních prázdnin a slibuje výjimečné filmové zážitky. Tato říjnová událost se stává stále větším lákadlem, nejen pro místní obyvatele, ale také pro turisty, kteří přijíždějí na Šumavu, aby si užili babího léta a chladné večery příjemně strávili v kašperskohorském kině. Zde mají možnost objevovat filmové novinky, stejně jako filmy, které jsou úzce spojeny s krásami Šumavy.

Úvodním snímkem letošního ročníku bude Muž, který stál v cestě. Strhující filmové drama v hlavní roli s Tomášem Töpferem můžete navštívit ve čtvrtek od 19:00. Páteční program nabídne od 16:00 dokumentární snímek o našem největším lezci současnosti, Adam Ondra: Posunout hranice. Slavnostní zahájení proběhne v pátek 27.10. od 19:00. Součástí programu bude vystoupení úspěšné taneční skupiny TS Power a krátký film, ve kterém se žáci místní ZUŠ ohlédnou za natáčením pohádky Anděl Páně. Pro tento slavnostní večer pořadatelé letos zvolili film Úsvit, který je jednou z nejvýraznějších filmových novinek tohoto roku a soutěžil také v hlavní soutěži na letošním festivalu v Karlových Varech.

Oba víkendové dny se ve foyer kina bude od 11:00 promítat pásmo pohádek pro nejmenší poskládané z nových večerníčků České televize. Poté si budete moci vyzkoušet tvorbu animovaného filmu v animačních dílnách. Pro dětské diváky je dále v sobotu od 14:00 na programu animovaný film Tonda, Slávka a kouzelné světlo o tom, jaké je to být jiný, o přátelství a kouzelné fantazii. Využijte jedinečné příležitosti zhlédnout tento snímek ještě před jeho oficiální kino premiérou. Že se jedná o výbornou podívanou předesílá prestižní oceněnní, které získali tvůrci na festivalu ve francouzském Annecy.

„Těší nás každoroční spolupráce s týmem plzeňského festivalu Finále, díky kterému může naše kino nabídnout filmové novinky a umožnit návštěvníkům setkání se zajímavými hosty. Díky jejich zkušenostem probíhá také dopolední program, který patří mezi nejoblíbenější části programu. Každoročně navštěvuje animační dílnu mnoho tvořivých dětí a stále častěji se vrací ty, které animační proces zaujal v předchozích letech. Je radost sledovat, jejich zápal při společné práci a výsledné výtvory,” uvádí vedoucí Městského kulturního a informačního střediska Martina Hamáková.

Sobotní program dále nabídne divákům českou komedii Nikdy neříkej nikdy se skvělým hereckým obsazením a večerní film Bod obnovy. Tento snímek byl velmi očekávaný, protože se s ním vrací žánr sci-fi do české kinematografie a zde je k tomu přidána ještě kriminální zápletka.

V neděli program zakončí dokument Sklo v proměnách času, který je filmovou cestou po bavorských a českých sklárnách.

Že to šumavskému regionu na filmovém plátně sluší, si všímají filmaři již dlouhodobě. Představil se například v seriálu Policie Modrava, jeho magickou krásu mohli obdivovat diváci i ve snímku Divá Bára či legendární trilogii s Tomášem Holým ve filmech Pod Jezevčí skálou, Na pytlácké stezceZa trnkovým keřem. Na hradě Kašperk se odehrávala velká část populární pohádky Anděl Páně. Ostatně Jiří Strach, režisér této pohádky, přímo v Kašperských Horách natočil i část jiného svého filmu Vůně vanilky. Ukázku dalších

 

 

 

 

 

filmových míst, nejen na Šumavě, ale v celém kraji, nabídne během festivalu výstava Plzeňský kraj na filmovém plátně, kterou naleznete přímo před kašperskohorským kinem.

Výstavu připravila Regionální Filmová Kancelář Plzeňského kraje a více o ní se dočtete na www.filmplzen.cz.

„Jsme velmi rádi, že již šestým rokem se nám spolu s Kašperskými Horami daří organizovat takový malý filmový svátek v krásné Šumavě. Musím říct, že toto město nás již od začátku okouzlilo svojí atmosférou a je skvělé, že Kašperské Hory mají stále svoje klasické kino, což by jim nejedno větší město mohlo závidět. Návštěvníci budou mít opět možnost zhlédnout několik nejnovějších českých filmů v široké žánrové paletě. Některé snímky pak opět přijedou uvést i jejich tvůrci,“ dodává ředitelka festivalu Finále Plzeň Eva Veruňková Košařová.

Těšte se na filmový zážitek na Šumavě a připojte se k nám na šestém ročníku Filmových Kašperských Hor.

 

PROGRAM

Čtvrtek 26.10.

19:00 Muž, který stál v cestě

 

Pátek 27.10.

16:00 Adam Ondra: Posunout hranice

19:00 Úsvit – slavnostní zahájení

 

Sobota 28.10.

10:00 Animační dílna pro děti (foyer kina)

11:00 Nové večerníčky České televize (foyer kina)

14:00 Tonda, Slávka a kouzelné světlo

17:00 Nikdy neříkej nikdy

19:00 Bod obnovy

 

Neděle 29.10.

10:00 Animační dílna pro děti (foyer kina)

11:00 Nové večerníčky České televize (foyer kina)

15:00 Sklo v proměnách času

 

Celou akci připravilo Finále Plzeň ve spolupráci s stem Kašperské Hory.

Na filmy zvou partneři akce Plzeňský kraj, Auto Šmucler a TV Zak.

 

Více informací naleznete na:

Filmové Kašperské Hory | Město Kašperské Hory (kasphory.cz)

 

Finále Plzeň

https://www.festivalfinale.cz/