Srdečně vás zveme do Horské synagogy Hartmanice na koncert Miroslavy Svobodové a Markéty Kurzové. Koncert klasické hudby se uskuteční v pondělí 21. 8. od 18:30. Během koncertu zazní skladby od J. S. Bacha, F. X. Brixi, A. Dvořáka, B. Martinů, W. A. Mozarta, F. Schuberta a A. Vivaldiho.

Miroslava Svobodová po odchodu z rodného Znojma pokračovala ve studiu na brněnské konzervatoři v oborech varhany a skladba. Po přijetí na pražskou HAMU studovala varhany u profesorů M. Šlechty a V. Rabase a cembalo u prof. Giedre Lukšaité – Mrázkové. Zúčastnila se mezinárodních soutěží a též workshopu u mnoha světových varhaníků. Od r. 1990 vyučuje na Konzervatoři v Českých Budějovicích hru na varhany a klavír. Premiérovala skladby řady soudobých skladatelů, též spolupracovala s Filharmonií České Budějovice. Uplatňuje se koncertně jako sólistka i korepetitorka různých nástrojů a zpěváků.

Markéta Kurzová vystudovala zpěv na budějovické konzervatoři u profesorky Dagmar Voflové. Nyní je přijatá na Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity na obor český jazyk a hudební výchova. V roce 2018 ztvárnila v Jihočeském divadle roli Julie v opeře Kominíček od Benjamina Brittena. Kromě vystupování se věnuje se také kompozici, korepetici sboru Mendík, účinkuje ve folkové kapele Nahoře a působí jako pedagog na ZUŠ Kaplice a ZUŠ Vojtěch v Českých Budějovicích.

Vstupné je 120 Kč. Vstupenky lze zakoupit na místě půl hodiny před konáním koncertu.

S pozdravem

Helena Králová

Horská synagoga Hartmanice
Hartmanice, 342 01 Sušice

Web: www.hartmanice.cz
Tel.: +420 376 383 107; 776 138 224