Zapsaný spolek Prácheň žije! pořádá poprvé Noc kostelů v kostelíku sv. Klimenta na Práchni

 

S potěšením oznamuje, že dne 7. června 2024 se v kostelíku sv. Klimenta na Práchni uskuteční poprvé Noc kostelů. Tato výjimečná událost nabídne bohatý a pestrý program, který zahrnuje (kromě jiného) např. dramatizaci pověsti, představení nového vizuálu a loga spolku, archeologickou přednášku, hudební vystoupení a noční procházku.

 

 

Program:

– Dramatizaci pověsti O prácheňském zvonu si pro všechny připravili žáci ze základní školy spolu s pan učitelkou Janou Zelenou. Příběh plný tajemství a historie vdechne život dávné legendě.

– Představení nového vizuálu a loga spolku: Autor nového vizuálního stylu a loga

spolku Prácheň žije!, čerstvý absolvent Střední školy Horažďovice Daniel Boltík, představí svou vítěznou práci (ze 13 předložených návrhů) a myšlenky, které za ní stojí.

 

– Požehnání duchovního otce farnosti P. ThLic. Mariusze Piwowarczyka

 

– Archeologická přednáška: Archeolog Mgr. Martin Pták seznámí veřejnost s historií kostela sv. Klimenta v kontextu raně středověké sakrální architektury v Čechách a odhalí bohatou historii tohoto místa.

 

– Hudební vystoupení: Návštěvníci se mohou těšit na živou hudbu a společné zpívání s Miroslavem Piňosem, k

teré dodá večeru jedinečnou atmosféru.

 

– Kostel bude výjimečně otevřen a zpřístupněn volné prohlídce.

 

– Noční procházka zříceninou: Magická noční procházka osvětlenou zříceninou až do nejsevernější části, kterou obývá tajemný poustevník, poskytne jedinečný a tajuplný zážitek.

Spolek Prácheň žije! srdečně zve všechny zájemce o historii, kulturu a umění, aby se připojili k této jedinečné události. Noc kostelů je skvělou příležitostí pro objevování historických památek v novém světle a prohloubení povědomí o bohatém kulturním dědictví naší oblasti.

 

Vstup je volný. Těšíme se na Vaši účast!

   

 

Kontakt pro média:

 

Zapsaný spolek Prácheň žije!

E-mail: prachenzije@gmail.com

Telefon: +420 606 561 772