Už tam budem? Otázka, kterou asi každý rodič během výletů za poznáním pravidelně, a ne moc rád slýchá. Ve Vimperku jsme se to rozhodli změnit. K tomu, jak skloubit turistiku, zábavu a poznání, slouží od letošní turistické sezóny Výlet s tajenkou, který je na míru ušitý naučnému okruhu městem.

 

Cesta za hádankou je přibližně 4 km dlouhá, vhodná i pro menší děti a kočárky. Projdete si pěkné historické jádro obklopené vzácně dochovanými středověkými hradbami. Na krátké trase budete hledat nápisy, meče a jeleny, poslouchat pověsti, ale také se dozvíte mnoho zajímavostí. K výletu dostanete originální mapu s vyznačenou trasou. Pokud půjdete správnou cestou, budete se pozorně rozhlížet, číst texty a plnit úkoly, podle uhodnutých slov vyplníte tajenku. Když ji po vyluštění přinesete do informačního centra na náměstí, dostanete za ni malou odměnu.

 

Cestou budete procházet také kolem vimperského zámku, jeho prohlídku vřele doporučujeme. Pokud vám čas dovolí, můžete si v arboretu pod zámkem prohlédnout vzácné dřeviny, odpočinout si ve stínu rozložitých starých stromů a užít si tuto oázu klidu. Děti určitě vyzkouší dřevěné prolézačky a edukační prvky, vás zaujmou naučné panely o cizokrajných stromech. Hned pod arboretem stojí kostel sv. Bartoloměje, druhá nejstarší dochovaná stavba ve Vimperku ze 13. století a vedle se nachází kaple Čtrnácti svatých pomocníků, vystavěná jako rodinná hrobka slavného šumavského skláře Michala Müllera. Popis výletu a mapu s tajenkou si stáhnete na stránkách: www.velkadobrodruzstvi.cz/vylety-s-tajenkou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA